Praha 7

U Výstaviště 3, Holešovice

2 hodiny

délka kurzu je orientační

4-8 osob

přihlášky po jedné osobě

3500 Kč

za osobu včetně DPH

termín

aktuální termíny najdete v e-shopu

„Moje srdeční záležitost, malé ekosystémy, miniaturní džungle ve sklenicích a lahvích. Rostlinná terária, zelená, svěží, zarostlá mechem, kapradím a dalšími rostlinkami, které milují vlhké klima. Malé živé světy schované za sklem, probouzející naší fantazii. Umožní nám zastavit se, podívat se na svět z jiného úhlu a radovat se z maličkostí. A když přivoníte a zavřete oči, ocitnete se najednou v lese, který voní deštěm…“

Pro tvůrčí osobnosti, milovníky přírody a mých mechárií jsem vytvořila tento jedinečný workshop.

V malé skupince si vytvoříte své vlastní mechárium – a to nejoblíbenější typ Terrigena.  Vysvětlím vám, jak se takové mechárium správně zakládá, aby bylo soběstačné a trvalé. Povíme si něco o materiálech, rostlinkách a prozradím vám také, jak si poradit s domácí výrobou…

Pokud jste v pěstování rostlin začátečník nebo zahubíte i kaktus, buďte bez obav. 🙂 Mechárium zvládne pod dohledem založit i malé děcko a při dodržení několika jednoduchých pravidel je opravdu nenáročné.

Dozvíte se, jak se o mechárium postarat, jaká je potřeba péče a údržba, aby bylo dlouhé roky svěží a krásné. A nakonec si své nové mechárium odnesete domů, bezpečně v kabici a tašce.

Mechária jsou malé živé krajinky uzavřené ve skle. Fungují na principu samostatného ekosystému – rostliny si vytvářejí kyslík, voda dodaná při založení v nich koluje a není tak třeba téměř žádná pravidelná péče, jen správné podmínky pro život.

 

Aktuální termíny a přihláška zde

 

Soukromý workshop:

Chcete si užít workshop s kamarádkami nebo rodinou? Pokud jste alespoň 4, vymyslíme společně individuální termín v naší dílně. Pokud je vás víc než 10, najdeme společně nějaké příjemné místo.

 

Speciální přání?

Máte jinou představu? Líbí se vám jiný typ mechária, menší, větší, konkrétní rostlinky nebo barvy? Kontaktujte mně a probereme to.

 

 

V ceně kurzu

– odborný dohled profesionální floristky
– vlhkomilné rostliny, mechy
– mechárium Terrigena, viz. foto
– pevná krabice
– taška na odnos
– zapůjčení pracovních pomůcek a nářadí
– tištěný návod – jak pečovat o mechárium
– malé občerstvení
– fotky z kurzu
– Certifikát o absolvování kurzu

 

 

Call Now ButtonVolejte +420607010588