Jak vznikl můj Atelier 26

Jednoho dne mi všechno přestalo dávat smysl. Ocitla jsem se na životní křižovatce… V tu dobu jsem byla hodně času o samotě, začala jsem malovat obrazy. Umění se stalo mou terapií. Začala jsem postupně zjišťovat, kdo vlastně doopravdy jsem a co chci.

Bylo to bolestivé, ale velmi přínosné a svým způsobem krásné období. Moje fotografie a obrazy byly na několika výstavách a mé květiny dělaly radost všem okolo. A tak začala postupně moje umělecká tvorba pronikat do mých všedních dnů…

V roce 2017 jsem se definitivně rozhodla vydat se touto cestou profesně a vytvořila jsem jedinečný ryze přírodní květinový ateliér a nekonvenční floristickou školu v pražském Braníku. Od roku 2019 vytvářím živé mikrosvěty ve skle, mechária. Je to moje srdeční záležitost, láska na celý život.

Toužila jsem vytvořit jedinečné místo, kde budu svou tvorbu ukazovat celému světu. Místo, kde se i vy budete cítit jako v jiném světě. V mém zeleném světě plném mechu a kapradí.

V současné době se floristice věnuji jen zakázkově a školím pouze soukromě. Zato jsem však v ČR otevřela první kamenný obchod specializovaný na živé soběstačné ekosystémy – rostlinná terária neboli mechária (terrarium shop), který najdete ve známé pražské ulici Štěpánská číslo 7.

Mám ohromnou radost, že všechno, co dělám, vychází opravdu z mého srdce. Žádná nařízení, cizí pravidla ani limity. Jen moje fantazie, cit a um.

Naprostá tvůrčí svoboda a volnost. Tvořím pro radost svou i vaší, v mém osobitém stylu, v přírodním duchu a bez diktátu trendů.

Děkuji vám všem za vaši neutuchající přízeň.

Lucie Mösr

Call Now ButtonVolejte +420607010588