„Květiny jsou mojí vášní. Ze střípků království Matky přírody skládám lidskému oku lahodící kompozici, jež pohladí po duši a vykouzlí sladký úsměv na tváři…

Jsem Lucie a žiju v lese. Miluju přírodu a hluboce souzním s myšlenkou wabi sabi. Snoubí v sobě totiž krásu pomíjivosti, jednoduchosti, skromnosti, nedokonalosti, nedokončenosti, asymetrie a neobvyklosti… Ráda se učím, zkouším, objevuju. Miluju starožitnosti, opuštěná místa a oživování starých věcí. Celý život fotím, zachycuji střípky světa kolem sebe, vyrábím keramiku a maluju obrazy. Floristickou tvorbou se příležitostně zabývám téměř 15 let a posledních 5 let intenzivně.

Chtěla jsem vytvořit místo, kde zapomenete na všední starosti a ocitnete se v jiném světě – v rozkvetlém kousku přírody uprostřed města. A tak vznikl 26. srpna 2017 v pražském Braníku můj přírodní Atelier 26. Inspirující prostor, kde mohu tvořit a svou výtvarnou, řemeslnou i floristickou tvorbu ukazovat světu. 21. srpna 2020, přesně po 3 letech a 26 dnech se otevřely dveře mého nového ateliéru poblíž Václavského náměstí, v domě U Nováků, v pasáži u Divadla ABC – Vodičkova 28, Praha 1.

Vedla k němu dlouhá cesta, na které jsem nasbírala zkušenosti z mnoha oborů a které nyní mohu plně uplatnit v tomto mém vlastním „uměleckém projektu“. Celý příběh si můžete přečíst tady.

Jsem šťastná, že mohu každý den dělat to, co mně baví a naplňuje a ráda se o tuto radost podělím i s vámi – ať už přijdete jen tak na návštěvu, vychutnat si atmosféru mého ateliéru nebo na mých kurzech, na kterých vám předám i nějaký ten kousek svého umu.

Těším se na viděnou.

Lucie

Poslání:

Jsme malá rodinná firma. Chceme šířit myšlenku květinové tvorby inspirované přírodou, v celé její rozmanitosti, divokosti a přirozenosti. Nabízet kvalitní vlastnoručně vyráběné produkty – dřevěný nábytek a dekorace, keramické nádoby a další umělecké a řemeslné předměty. Rozvíjet naší květinovou školu a předávat tak naše dlouholeté znalosti, zkušenosti a dovednosti.

Hodnoty:

  • Tvoříme z čerstvých nebo sušených květin
  • Používáme ryze přírodní materiály
  • Šetříme přírodu – třídíme odpad a neplýtváme materiálem
  • Naše tašky a obaly jsou výhradně papírové
  • Vytváříme pro vás příjemnou domácí atmosféru s útulným posezením
  • Spolupracujeme přímo s českými řemeslníky a umělci
  • Tvoříme v souladu s přírodou a jejími cykly – klademe důraz na sezónnost
  • Vždy vám ochotně poradíme – nevíme sice vše, ale umíme to zjistit
shop counter atelier26