Jsem Lucie a žiju v lese. Miluju přírodu a hluboce souzním s myšlenkou wabi sabi. Snoubí v sobě totiž krásu pomíjivosti, jednoduchosti, skromnosti, nedokonalosti, nedokončenosti, asymetrie a neobvyklosti. Ráda se učím, zkouším, objevuju. Miluju starožitnosti, opuštěná místa a oživování starých věcí. Celý život fotím, zachycuji střípky světa kolem sebe, vyrábím keramiku a maluju obrazy.

Chtěla jsem vytvořit místo, kde zapomenete na všední starosti a ocitnete se v jiném světě – v zelené oáze uprostřed města. A tak vznikl 26. srpna 2017 můj ryze přírodní Atelier 26. Inspirující prostor, kde mohu tvořit a svou výtvarnou, řemeslnou i floristickou tvorbu ukazovat světu.

Vedla k němu dlouhá cesta, na které jsem nasbírala zkušenosti z mnoha oborů a které nyní mohu plně uplatnit v tomto mém vlastním uměleckém projektu.

Jsem šťastná, že mohu každý den dělat to, co mně baví a naplňuje a ráda se o tuto radost podělím i s vámi – ať už přijdete jen tak na návštěvu, vychutnat si atmosféru mého ateliéru nebo na mých kurzech, na kterých vám předám i nějaký ten kousek svého umu.

Poslání:

Chci rozvíjet mou květinovou školu a předávat tak své dlouholeté znalosti, zkušenosti a dovednosti. Šířit osvětu o mecháriích – pěstování rostlin v uzavřených nádobách aneb Mechárium do každého interiéru. Nabízet kvalitní české produkty – dřevěný nábytek a dekorace, šperky, keramické nádoby a další umělecké a řemeslné předměty.

 

Hodnoty:

  • Tvořím pouze z živých květin
  • Používám ryze přírodní materiály
  • Šetřím přírodu – třídím odpad a neplýtvám materiálem
  • Tašky a obaly jsou výhradně papírové
  • Vytvářím pro vás příjemnou domácí atmosféru s útulným posezením
  • Spolupracuji přímo s českými řemeslníky a umělci
  • Tvořím v souladu s přírodou a jejími cykly
  • Vždy vám ochotně poradím – nevím sice vše, ale umím to zjistit
Lucie Atelier 26
Jak vznikl můj Atelier 26

 

Dlouhé roky jsem se pohybovala na volné noze v oblasti realit, podnikatelského poradenství a marketingu. Jednoho dne, po mnoha letech vyčerpávající práce, se to stalo. Ucho se konečně utrhlo. Přestalo mi to dávat smysl. Vyhořela jsem a ocitla se na životní křižovatce – co dál? V tu dobu jsem byla hodně času o samotě, začala jsem více fotit a také malovat obrazy. Emoce chtěly ven. Umění se stalo mou terapií. Postupem času jsem začala mít zase potřebu vyjít ven a žít naplno. Definitivně jsem odložila kostýmek a podpatky a začala zjišťovat, kdo vlastně jsem a co chci.

Bylo to bolestivé, ale velmi přínosné a svým způsobem krásné období. Moje fotografie a obrazy byly na několika výstavách a mé květiny dělaly radost všem okolo. Rozhodla jsem se proto, že potřebuji nějaké jedinečné místo, kde budu moci tvořit a ukazovat svá díla světu. Kde to budu opravdu já. A tak vznikl můj vysněný Atelier 26. Zelená oáza uprostřed města, kde tvořím a předávám svou vizi dál.

Mám ohromnou radost, že všechno, co dělám a tvořím, vychází opravdu z mého srdce. Žádná nařízení, cizí pravidla ani limity. Jen moje fantazie, cit a um. Naprostá tvůrčí svoboda a volnost. Je to báječný pocit. A abych tento pocit přiblížila i vám, začala jsem pořádat jedinečné květinové kurzy.

Můj Atelier má svou nezaměnitelnou atmosféru, náladu a charakter. Neustále se vyvíjí a mění, jako sám život. Podstata však zůstává – tvořím pro radost svou i vaší, v mém osobitém stylu, v přírodním duchu a bez diktátu trendů.

Ale ať se každý přijde přesvědčit sám.

Lucie Mösr

Call Now ButtonVolejte +420607010588