Jsem Lucie a žiju v lese. Miluju přírodu a hluboce souzním s myšlenkou wabi sabi. Snoubí v sobě totiž krásu pomíjivosti, jednoduchosti, skromnosti, nedokonalosti, nedokončenosti, asymetrie a neobvyklosti. Ráda se učím, zkouším, objevuju. Miluju starožitnosti, opuštěná místa a oživování starých věcí. Celý život fotím, zachycuji střípky světa kolem sebe, vyrábím keramiku a maluju obrazy.

Chtěla jsem vytvořit místo, kde zapomenete na všední starosti a ocitnete se v jiném světě – v zelené oáze uprostřed města. A tak vznikl 26. srpna 2017 můj ryze přírodní Atelier 26. Inspirující prostor, kde mohu tvořit a svou výtvarnou, řemeslnou i floristickou tvorbu ukazovat světu.

Vedla k němu dlouhá cesta, na které jsem nasbírala zkušenosti z mnoha oborů a které nyní mohu plně uplatnit v tomto mém vlastním uměleckém projektu.

Jsem šťastná, že mohu každý den dělat to, co mně baví a naplňuje a ráda se o tuto radost podělím i s vámi – ať už přijdete jen tak na návštěvu, vychutnat si atmosféru mého ateliéru nebo na mých kurzech, na kterých vám předám i nějaký ten kousek svého umu.

 

Poslání:

Jsme malá rodinná firma. Chceme šířit myšlenku květinové tvorby inspirované přírodou, v celé její rozmanitosti, divokosti a přirozenosti. Nabízet kvalitní české produkty – dřevěný nábytek a dekorace, keramické nádoby a další umělecké a řemeslné předměty. Rozvíjet naší květinovou školu a předávat tak naše dlouholeté znalosti, zkušenosti a dovednosti. Šířit osvětu o mecháriích – pěstování rostlin v uzavřených nádobách aneb Mechárium do každého interiéru.

Hodnoty:

  • Tvoříme z čerstvých nebo sušených květin
  • Používáme ryze přírodní materiály
  • Šetříme přírodu – třídíme odpad a neplýtváme materiálem
  • Naše tašky a obaly jsou výhradně papírové
  • Vytváříme pro vás příjemnou domácí atmosféru s útulným posezením
  • Spolupracujeme přímo s českými řemeslníky a umělci
  • Tvoříme v souladu s přírodou a jejími cykly – klademe důraz na sezónnost
  • Vždy vám ochotně poradíme – nevíme sice vše, ale umíme to zjistit
Lucie Atelier 26
Jak vznikl můj Atelier 26

 

Dlouhé roky jsem se pohybovala na volné noze v oblasti realit, financí a podnikatelského poradenství a marketingu – plánování a realizace soukromých podnikatelských projektů po celé ČR. Jednoho dne, po mnoha letech vyčerpávající práce, se to stalo. Ucho se konečně utrhlo. Už jsem nebyla schopná ani ochotná pracovat pro druhé. Přestalo mi to dávat smysl. Nechtěla jsem už stavět jen sny ostatních.

Chtěla jsem začít žít svůj vlastní sen. V tu dobu jsem byla hodně času o samotě, začala jsem více fotit a také malovat obrazy. Emoce chtěly ven. Umění se stalo mou terapií.

Postupem času jsem začala mít zase potřebu vyjít mezi lidi a žít naplno. Definitivně jsem odložila kostýmek a podpatky a začala zjišťovat, kdo vlastně jsem a co chci.

Bylo to bolestivé, ale velmi přínosné a svým způsobem krásné období. Moje fotografie a obrazy byly na několika výstavách a mé květiny dělaly radost všem okolo. Rozhodla jsem se proto, že potřebuji nějaké jedinečné místo, kde budu moci tvořit a ukazovat svá díla světu. Kde to budu opravdu já. A tak vznikl můj vysněný Atelier 26. Zelená oáza uprostřed města, kde tvořím a předávám svou vizi dál.

Mám ohromnou radost, že všechno, co dělám a tvořím, vychází opravdu z mého srdce. Žádná nařízení, cizí pravidla ani limity. Jen moje fantazie, cit a um. Naprostá tvůrčí svoboda a volnost. Je to báječný pocit. A abych tento pocit přiblížila i vám, začala jsem pořádat jedinečné květinové kurzy.

Můj Atelier má svou nezaměnitelnou atmosféru, náladu a charakter. Neustále se vyvíjí a mění, jako sám život. Podstata však zůstává – tvořím pro radost svou i vaší, v mém osobitém stylu, v přírodním duchu a bez diktátu trendů.

Ale ať se každý přijde přesvědčit sám.

Lucie Mösr