Jak vznikl můj Atelier 26

 

Dlouhé roky jsem se pohybovala na volné noze v oblasti realit, financí a podnikatelského poradenství a marketingu – plánování a realizace soukromých podnikatelských projektů po celé ČR. Jednoho dne, po mnoha letech vyčerpávající práce, se to stalo. Ucho se konečně utrhlo. Už jsem nebyla schopná ani ochotná pracovat pro druhé. Přestalo mi to dávat smysl. Nechtěla jsem už stavět jen sny ostatních.

Chtěla jsem začít žít svůj vlastní sen. V tu dobu jsem byla hodně času o samotě, začala jsem více fotit a také malovat obrazy. Emoce chtěly ven. Umění se stalo mou terapií.

Postupem času jsem začala mít zase potřebu vyjít mezi lidi a žít naplno. Definitivně jsem odložila kostýmek a podpatky a začala zjišťovat, kdo vlastně jsem a co chci.

Bylo to bolestivé, ale velmi přínosné a svým způsobem krásné období. Moje fotografie a obrazy byly na několika výstavách a mé květiny dělaly radost všem okolo. Rozhodla jsem se proto, že potřebuji nějaké jedinečné místo, kde budu moci tvořit a ukazovat svá díla světu. Kde to budu opravdu já. A tak vznikl můj vysněný květinový & umělecký Atelier 26. Zelená oáza uprostřed města, kde tvořím a předávám svou vizi dál.

Mám ohromnou radost, že všechno, co dělám a tvořím, vychází opravdu z mého srdce. Žádná nařízení, cizí pravidla ani limity. Jen moje fantazie, cit a um. Naprostá tvůrčí svoboda a volnost. Je to báječný pocit. A abych tento pocit přiblížila i vám, začala jsem pořádat jedinečné květinové kurzy.

Můj Ateliér má svou nezaměnitelnou atmosféru, náladu a charakter. Neustále se vyvíjí a mění, jako sám život. Podstata však zůstává – tvořím pro radost svou i vaší, v mém osobitém stylu, v přírodním duchu a bez diktátu trendů.

Ale ať se každý přijde přesvědčit sám.

Lucie Mösr

 

Atelier 26 - floral art & school -