Nekonvenční květinová škola

Jsem Lucie, miluju přírodu, květiny a hluboce souzním s myšlenkou wabi sabi. Snoubí v sobě totiž krásu pomíjivosti, jednoduchosti, skromnosti, nedokonalosti, nedokončenosti, asymetrie a neobvyklosti. Ráda tvořím zdánlivě nesourodé kompozice – staré a nové, ušlechtilé a plané… hledám krásu tam, kde jiní vidí jen veteš a ošklivost.

Kytice a věnce pro radost vážu snad odjakživa. Učila jsem se jako náctiletá v jednom půvabném pražském květinářství, kde s oblibou vázaly divoké přírodní kytice. A od té doby jsou mojí vášní. A protože mně baví svůj um předávat, začala jsem pořádat květinové kurzy pro nadšence.

Moje kurzy a workshopy se za ty roky, co mám ateliér, staly velice žádanými, což mně neustále motivuje k vymýšlení dalších variant a úrovní. V roce 2019 jsem vytvořila jedinečný Intenzivní floristický kurz, díky kterému si již přes dvě desítky žen splnilo svůj květinový sen – stát se floristkou. Některé se již samostatně a na profesionální úrovni realizují, další jsou ve fázi plánování svých projektů.

Neustále pracuji na zdokonalování osnov mých kurzů, vymýšlím nové a plánuji další možnosti vzdělávání nejen v tomto krásném tvůrčím oboru, ale i z oblasti podnikání a marketingu.

„Snažím se ukázat i jiné cesty k témuž cíli, jenž je pravou podstatou – a tím je radost. Radost z tvorby samotné, radost z radosti druhých. Právě proto se nenechávám svazovat konvencemi a omezovat dogmaty. Ctím a obdivuji řád dokonalé symetrie, preciznost řemesla, ale také vášnivě miluji živelný přírodě vlastní citlivě uspořádaný chaos, divoké bohémské kytice, nespoutané okovy tradičnosti.“

Moje vize

Chci rozvíjet a především vzdělávat naši novou, nekonvenční českou floristickou scénu, zlepšovat tím situaci na květinovém „trhu“ a vytvářet tak alternativu k současným vzdělávacím standardům, které považuji za zastaralé, zkostnatělé a nedostačující pro současnou i novou generaci zákazníků a milovníků květin. Ať si každý může zvolit svůj styl a vzdělávat se v jeho duchu na profesionální úrovni i u nás v ČR.

V následujících letech se chci více věnovat také publikační činnosti a inspirovat tak veřejnost k jinému, tvůrčímu pohledu na květinovou tvorbu a pomoci tak nejen zlepšit informovanost a edukaci českých spotřebitelů, ale prezentovat tímto způsobem i úspěchy mých absolventek a absolventů a pomoci jim rozvíjet jejich autorskou tvorbu.

Jsme svobodní, tak tedy i tvořme. Tak se umělecky – jako autoři svých děl i životů – vyjadřujme.  Nenechme si diktovat, co je pro nás správné. Poslouchejme více své srdce a dopřejme své duši potravu, po níž touží!

Zážitek Na den floristkou

Zážitek Na den floristkou

Svatební floristika

Svatební floristika

Soukromý kurz na míru

Soukromý kurz na míru

Smuteční floristika

Smuteční floristika

Přírodní adventní věnec

Přírodní adventní věnec

Mentoring

Mentoring

Intenzivní floristický kurz

Intenzivní floristický kurz

Divoký věnec

Divoký věnec

Divoká boho kytice

Divoká boho kytice

Call Now ButtonVolejte +420607010588