Kateřina Stránská

Děkujeme za nádhernou kytici a doporučujeme

Kateřina Stránská
Jana Hofmanová

Dobrý den Lucko, z kurzu jsem byla nadšená,naprosto splnil má očekávání. Pohodová atmosféra s úsměvy, velký výběr nádherných květin, Vaše úžasná trpělivost při výuce vazby, odpovědi a rady na naše dotazy. Strašně to uteklo, prostě to nemělo chybu 🙂 Nádherná kytice mi dělala doma radost několik dní a všem se moc líbila.

Jana Hofmanová
Stana Ruiter

Velmi děkujeme za nádhernou svatební květinovou výzdobu, která předčila naše očekávání. Květiny byly překrásně naaranžované a podkreslovaly dokonale celý koncept naší svatby. Děkujeme také za profesionální přístup, ochotu ...bylo to prostě super! Doporučujeme!!

Zina Marušáková

Smysluplný a podnětný workshop.

Zina Marušáková
Martina Brožová

Vřele Ateliér 26 doporučuji, veškerá aranžmá předčila má očekávání a těším se na vánoční.

Martina Brožová
Gabriela Živčáková

Opravdu skvělý kurs, něco takového s tak milým přístupem jsem již dlouho hledala. Všem doporučuji.

Gabriela Živčáková
Martina Černá

Čas, který jsem požila u Vás v ateliéru byl pro mně velice krásný a už dlouho  jsem neprožila takové milé chvíle v ryze ženské atmosféře. Hned jak jsem večer od vás přijela domů, tak jsem ještě vlítla na zahradu a ostříhala jsem na té vyprahlé poušti kdejaký plavel a svázala ho do kytice a poslala foto svým známým a kamarádkám společně s kyticí od vás... reakce byly úžasné a já se dmula pýchou 🙂 od té doby jsem uvázala ještě několik kytic a musím říci, že jimi rozdávám okolí radost... samozřejmě do profesionální vazby to má daleko, ale i ty amatérské chyby mají svůj půvab. Od doby kdy jsem byla u Vás na kurzu, daleko více pozoruji a vnímám okolí a přemýšlím, co by se dalo svázat 🙂 Váš kurz ve mně zanechal báječný pocit a díky němu nyní přináším sobě i svému okolí do života více krásy a radosti.

Martina Černá
Martin Henych

Krásné aramžmá. Alá Metamorphosis. Velká paráda.

Martin Henych
Jana Kacsenyakova

Skutečně osobité, moc se mi to líbilo. Doporučuji.

Jana Kacsenyakova
Konstantin Tcuprov

Super květinářství! Rychlá domluva, zpracování a extra kvalita! Doporučuju všem!

Konstantin Tcuprov

„Květiny jsou mojí vášní. Ze střípků království Matky přírody skládám lidskému oku lahodící kompozici, jež pohladí po duši a vykouzlí sladký úsměv na tváři…

Nikdy jsem nenašla odvahu ani pomyslet na vlastní floristickou kariéru. Byla jsem příliš zatížená myšlenkou, že musím pracovat v oboru, kde jsou peníze. A tak se mým denním chlebem stal tvrdý byznys, později manažerská činnost pro podniky druhých. A jednoho dne, po mnoha letech vyčerpávající práce, se to stalo. Ucho se konečně utrhlo.

Už jsem nebyla schopná ani ochotná pracovat pro druhé. Přestalo mi to dávat smysl. Nechtěla jsem už stavět jen sny ostatních. Chtěla jsem začít žít svůj vlastní sen. V tu dobu jsem byla hodně času o samotě, začala jsem více fotit a také malovat obrazy. Emoce chtěly ven.

Postupem času jsem začala mít zase potřebu vyjít mezi lidi a žít naplno. Definitivně jsem odložila kostýmek a podpatky a začala zjišťovat, kdo vlastně jsem a co chci. Bylo to bolestivé, ale velmi přínosné a svým způsobem krásné období.

Moje fotografie a obrazy byly na několika výstavách a mé květiny dělaly radost všem okolo. Rozhodla jsem se proto, že potřebuji nějaké krásné místo, kde budu moci tvořit a ukazovat svá díla světu. Kde to budu opravdu já. A takové jsem našla.

Otevřela jsem vlastní ryze přírodní nekonvenční floristický ateliér. Chtěla jsem vytvořit místo, kde zapomenete na všední starosti a ocitnete se v jiném světě – v rozkvetlém kousku přírody uprostřed města. Inspirující prostor, kde tvořím a kde také svou výtvarnou, řemeslnou i floristickou tvorbu ukazuji světu.

Největší radost přišla v okamžiku, kdy jsem si naplno uvědomila, že všechno, co dělám a tvořím, vychází opravdu z mého srdce. Žádná nařízení, cizí pravidla ani limity. Jen moje fantazie, cit a um. Naprostá tvůrčí svoboda a volnost. Je to báječný pocit.

Abych tento pocit mohla přiblížit i vám, otevřela jsem netradiční Květinovou školu, kde své zkušenosti, znalosti a dovednosti předávám dál svým osobitým způsobem. Najdete v ní nejen kurzy pro začátečníky a nadšence, ale především (i soukromou) výuku pro pokročilejší a nadšence s vyššími ambicemi ve floristice a vlastní tvorbě. Pro opravdové nadšence mám jedinečný relaxační zážitkový kurz: Na den floristkou a navazující Intenzivní floristický kurz: Za týden floristkou.

Jsem ráda, že se vám v mém tak trochu jiném květinovém ateliéru líbí. A jestli jste tu ještě nebyli, jste srdečně zváni.

Naše hodnoty:

1. Tvoříme z čerstvých nebo sušených květin

2. Používáme ryze přírodní materiály

3. Šetříme přírodu – třídíme odpad a neplýtváme materiálem

4. Naše tašky a obaly jsou výhradně přírodní a papírové

5. Vytváříme pro vás příjemnou domácí atmosféru s útulným posezením

6. Spolupracujeme především s českými výrobci a dodavateli

7. Tvoříme v souladu s přírodou a jejími cykly – klademe důraz na sezónnost

8. Vždy vám ochotně poradíme – nevíme sice vše, ale umíme to zjistit

 

Naše poslání:

Chceme šířit myšlenku květinové tvorby inspirované přírodou, v celé její rozmanitosti, divokosti a přirozenosti. Rozvíjet naší květinovou školu na vyšší úrovni, než je v naší zemi obvyklé. Předávat naše dlouholeté znalosti, zkušenosti a dovednosti. Nabízet kvalitní české produkty.

Lucie / vaše floristka, výtvarnice & lektorka