Martin Henych

Krásné aramžmá. Alá Metamorphosis. Velká paráda.

Martin Henych
Stana Ruiter

Velmi děkujeme za nádhernou svatební květinovou výzdobu, která předčila naše očekávání. Květiny byly překrásně naaranžované a podkreslovaly dokonale celý koncept naší svatby. Děkujeme také za profesionální přístup, ochotu ...bylo to prostě super! Doporučujeme!!

Jana Hofmanová

Dobrý den Lucko, z kurzu jsem byla nadšená,naprosto splnil má očekávání. Pohodová atmosféra s úsměvy, velký výběr nádherných květin, Vaše úžasná trpělivost při výuce vazby, odpovědi a rady na naše dotazy. Strašně to uteklo, prostě to nemělo chybu 🙂 Nádherná kytice mi dělala doma radost několik dní a všem se moc líbila.

Jana Hofmanová
Theresa Anna Kjellberg

Děkuji za úžasný a inspirativní den! V příjemném prostředí plném květin jsem se naučila různé formy dekorování a aranžmá. Domů jsem si odnesla bohatou vlastnoručně uvázanou kytici z květin dle mého výběru a jarní věnec, který jsem také sama navrhla a vytvořila. Díky moc Lucii, že mě celým dnem provázela, jsem nadšená. Mohu jen doporučit!

Katka Vorlická

Skutečně osobité a netuctové květinářství! Představovalo pro mě zážitek podobný návštěvě malé umělecké galerie.Vše je sladěné do posledního detailu a krom čerstvých květin se tu může člověk pokochat i keramikou, obrazy, fotkami či autorskými výrobky všeho druhu (z dílny paní majitelky samotné nebo českých tvůrců). V rámci kurzu „na den floristkou“ jsem zde strávila celý den a mohu říct, že v porovnání s konkurenčními kurzy pro hobby floristy pro mě byl tento první se skutečně osobním přístupem a „lidským rozměrem“. Velmi sympatický mi byl celý koncept květinářství i myšlenkový přesah. Milá lektorka Lucie vyšla vstříc mým potřebám, a tak kurz zcela naplnil očekávání. Měla jsem možnost nahlédnout do toho, jak probíhá všední den v květinářství, dívat se pod ruce odborníka, vyzkoušet si různé techniky (sesazovaná nádoba, vypichovaný věnec ze živých květin, vázaná kytice) a klást zvídavé dotazy. S radostí se vrátím. Vřele doporučuji zájemcům jak o kurz, tak o originální vazbu.

Katka Vorlická
Lucie Balcarová

Skvela komunikace! Lucka je naprosto skvělá,příjemná a Moc šikovná,vkládá do svých výtvorů všechno. Kytice má napadité,originální a hlavně nádherne. Od Lucky jsem měla kytici na svatbu byla nádherná a sklidila ohromný úspěch! Ještě jednou moc děkuji!!!! 

Zina Marušáková

Smysluplný a podnětný workshop.

Zina Marušáková
Temi Homi

Chtěla bych poděkovat za hezké dopoledne v PF při vázání adventních věnců. Lucie měla trpělivost, rady, nápady a hlavně úsměv na tváři. Odnesla jsem si domu věnec a Lucii a její šikovné ruce chválím.....TM

Martina Černá

Čas, který jsem požila u Vás v ateliéru byl pro mně velice krásný a už dlouho  jsem neprožila takové milé chvíle v ryze ženské atmosféře. Hned jak jsem večer od vás přijela domů, tak jsem ještě vlítla na zahradu a ostříhala jsem na té vyprahlé poušti kdejaký plavel a svázala ho do kytice a poslala foto svým známým a kamarádkám společně s kyticí od vás... reakce byly úžasné a já se dmula pýchou 🙂 od té doby jsem uvázala ještě několik kytic a musím říci, že jimi rozdávám okolí radost... samozřejmě do profesionální vazby to má daleko, ale i ty amatérské chyby mají svůj půvab. Od doby kdy jsem byla u Vás na kurzu, daleko více pozoruji a vnímám okolí a přemýšlím, co by se dalo svázat 🙂 Váš kurz ve mně zanechal báječný pocit a díky němu nyní přináším sobě i svému okolí do života více krásy a radosti.

Martina Černá
Konstantin Tcuprov

Super květinářství! Rychlá domluva, zpracování a extra kvalita! Doporučuju všem!

Konstantin Tcuprov

„Květiny jsou mojí vášní. Ze střípků království Matky přírody skládám lidskému oku lahodící kompozici, jež pohladí po duši a vykouzlí sladký úsměv na tváři…“

Floristikou se zabývám přes 10 let. Už od dětství miluji květiny a přírodu vůbec. Během studia zahradnické školy jsem měla možnost nahlédnout do zákulisí nejrůznějších zahradnictví a květinářství. Nejraději jsem chodívala na praxi do jednoho sladce vonícího květinového obchůdku v centru Prahy, kde jsem také získala první inspiraci a představu o tom, jaký bych jednou ten svůj chtěla mít.

Život mě však zavál na nejrůznější místa, do naprosto odlišných profesí, kde tvůrčí stránka mé osobnosti strádala. Tak jsem se rozhodla vzdělávat se dál v tomto krásném oboru a nechat si jej jako svého koníčka. A jelikož také fotím, vždy jsem své výtvory dokumentovala a ukazovala všem okolo.

Postupem času se ze mě stala zakázková floristka. Moje práce si získávaly více a více obdivovatelů a přicházelo stále více zákazníků, kteří hledali něco trochu jiného, než běžně dostupnou komerční květinovou výzdobu.

Vloni jsem se rozhodla otevřít si vlastní, ryze přírodní nekonvenční Květinový Ateliér 26 v pražském Braníku. Nekonvenční z jednoho prostého důvodu: chtěla jsem mít vše čistě přírodní. Bez plastových obalů, kýčovitých doplňků, dekorací a igelitek.

A povedlo se. Vytvořila jsem pro vás příjemný a útulný rozkvetlý prostor s pohodlným posezením, výběrem čerstvých řezaných květin, tradičních i méně obvyklých druhů. Najdete zde pokojové i venkovní rostliny, přírodní ručně vyráběné košíky a hnízda, věnce, nádoby a nejrůznější obaly z keramiky, proutí, plechu a dřeva.

Zbožňuji bohémský styl

Nejraději vážu přírodní kytice v bohémském stylu, rozevláté a divoké, z nichž srší energie, kterou do nich vkládám. Aranžuji květiny do nejrůznějších (i vámi donesených) nádob a dávám jim tím druhý život. Do svých kytic a aranžmá ráda komponuji nejrůznější přírodniny, větvičky, mech, lišejník, kůru, dřevo, apod.

Tvořím na počkání i na zakázku. Zajišťuji květiny ke každé životní příležitosti, od dárkových vazeb, přes kytice slavnostní a svatební až po smuteční výzdobu. Pořádám květinové kurzy pro širokou veřejnost i ve firmách a speciální zážitkový kurz „na den floristkou“.

Mám ohromnou radost, že si můj Ateliér našlo tolik příjemných a milých lidí, kteří oceňují styl mé práce, autorskou tvorbu a právě tu odlišnost, za což jim z celého srdce děkuji.

Lucie / vaše floristka

adresa

Branická 1719/40

telefon

607-010-588