Temi Homi

Chtěla bych poděkovat za hezké dopoledne v PF při vázání adventních věnců. Lucie měla trpělivost, rady, nápady a hlavně úsměv na tváři. Odnesla jsem si domu věnec a Lucii a její šikovné ruce chválím.....TM

Jana Kacsenyakova

Skutečně osobité, moc se mi to líbilo. Doporučuji.

Jana Kacsenyakova
Kateřina Stránská

Děkujeme za nádhernou kytici a doporučujeme

Kateřina Stránská
Konstantin Tcuprov

Super květinářství! Rychlá domluva, zpracování a extra kvalita! Doporučuju všem!

Konstantin Tcuprov
Zina Marušáková

Smysluplný a podnětný workshop.

Zina Marušáková
Katka Vorlická

Skutečně osobité a netuctové květinářství! Představovalo pro mě zážitek podobný návštěvě malé umělecké galerie.Vše je sladěné do posledního detailu a krom čerstvých květin se tu může člověk pokochat i keramikou, obrazy, fotkami či autorskými výrobky všeho druhu (z dílny paní majitelky samotné nebo českých tvůrců). V rámci kurzu „na den floristkou“ jsem zde strávila celý den a mohu říct, že v porovnání s konkurenčními kurzy pro hobby floristy pro mě byl tento první se skutečně osobním přístupem a „lidským rozměrem“. Velmi sympatický mi byl celý koncept květinářství i myšlenkový přesah. Milá lektorka Lucie vyšla vstříc mým potřebám, a tak kurz zcela naplnil očekávání. Měla jsem možnost nahlédnout do toho, jak probíhá všední den v květinářství, dívat se pod ruce odborníka, vyzkoušet si různé techniky (sesazovaná nádoba, vypichovaný věnec ze živých květin, vázaná kytice) a klást zvídavé dotazy. S radostí se vrátím. Vřele doporučuji zájemcům jak o kurz, tak o originální vazbu.

Katka Vorlická
Martin Henych

Krásné aramžmá. Alá Metamorphosis. Velká paráda.

Martin Henych
Martina Černá

Čas, který jsem požila u Vás v ateliéru byl pro mně velice krásný a už dlouho  jsem neprožila takové milé chvíle v ryze ženské atmosféře. Hned jak jsem večer od vás přijela domů, tak jsem ještě vlítla na zahradu a ostříhala jsem na té vyprahlé poušti kdejaký plavel a svázala ho do kytice a poslala foto svým známým a kamarádkám společně s kyticí od vás... reakce byly úžasné a já se dmula pýchou 🙂 od té doby jsem uvázala ještě několik kytic a musím říci, že jimi rozdávám okolí radost... samozřejmě do profesionální vazby to má daleko, ale i ty amatérské chyby mají svůj půvab. Od doby kdy jsem byla u Vás na kurzu, daleko více pozoruji a vnímám okolí a přemýšlím, co by se dalo svázat 🙂 Váš kurz ve mně zanechal báječný pocit a díky němu nyní přináším sobě i svému okolí do života více krásy a radosti.

Martina Černá
Theresa Anna Kjellberg

Děkuji za úžasný a inspirativní den! V příjemném prostředí plném květin jsem se naučila různé formy dekorování a aranžmá. Domů jsem si odnesla bohatou vlastnoručně uvázanou kytici z květin dle mého výběru a jarní věnec, který jsem také sama navrhla a vytvořila. Díky moc Lucii, že mě celým dnem provázela, jsem nadšená. Mohu jen doporučit!

Klára Toušková

V Květinovém Ateliéru 26 jsem se zúčastnila skupinového květinového kurzu, kde nám bylo v příjemném prostředí vysvětleno velmi milou floristkou jak se ke květinám chovat a jak správně uvázat kytici. Kurz mohu jen doporučit a věřte, že pokud se pro účast na něm rozhodnete, nebudete litovat a užijete si příjemně strávené chvíle s pozitivním člověkem, který je kreativní a profesionální. 🙂

Klára Toušková

„Květiny jsou mojí vášní. Ze střípků království Matky přírody skládám lidskému oku lahodící kompozici, jež pohladí po duši a vykouzlí sladký úsměv na tváři…“

Od dětství miluji květiny, přírodu, umění a krásu ve všech podobách. Život mě však zavál na nejrůznější místa a nasměroval do naprosto odlišných profesí, kde tvůrčí stránka mé osobnosti strádala. Tak jsem se rozhodla tvořit jako samouk a nechat si floristiku jako svého koníčka. A jelikož snad odjakživa fotím, vždy jsem své výtvory dokumentovala a ukazovala všem okolo. Tak vlastně vzniklo mé portfolio, které si získává čím dál více obdivovatelů, příznivců a nových klientů.

A tak jsem vytvořila vlastní ryze přírodní nekonvenční Květinový Ateliér 26. Nekonvenční z jednoho prostého důvodu: chtěla jsem mít vše čistě přírodní. Bez plastových obalů, kýčovitých doplňků, dekorací a igelitek.

Chtěla jsem vytvořit místo, kde zapomenete na všední starosti a ocitnete se v jiném světě – v rozkvetlém kousku přírody uprostřed města. Inspirující ateliér, kde tvořím a kde také svou výtvarnou, řemeslnou i floristickou tvorbu ukazuji světu. A v neposlední řadě Květinovou školu, kde své zkušenosti, znalosti a dovednosti předávám dál svým osobitým způsobem.

Jsem ráda, že se vám v mém ateliéru líbí. A jestli jste tu ještě nebyli, jste srdečně zváni.

 

Naše hodnoty:

1. Tvoříme z čerstvých nebo sušených květin

2. Používáme ryze přírodní materiály

3. Šetříme přírodu – třídíme odpad a neplýtváme materiálem

4. Naše tašky a obaly jsou výhradně přírodní a papírové

5. Vytváříme pro vás příjemnou domácí atmosféru s útulným posezením

6. Spolupracujeme především s českými výrobci a dodavateli

7. Tvoříme v souladu s přírodou a jejími cykly – klademe důraz na sezónnost

8. Vždy vám ochotně poradíme – nevíme sice vše, ale umíme to zjistit

Zbožňuji bohémský styl

Nejraději vážu přírodní kytice v bohémském stylu, rozevláté a divoké, z nichž srší energie, kterou do nich vkládám. Aranžuji květiny do nejrůznějších (i vámi donesených) nádob a dávám jim tím druhý život. Do svých kytic a aranžmá ráda komponuji nejrůznější přírodniny, větvičky, mech, lišejník, kůru, dřevo, apod.

Tvořím především na zakázku. Zajišťuji květiny ke každé životní příležitosti, od dárkových vazeb, přes kytice slavnostní a svatební až po smuteční výzdobu. Pořádám květinové kurzy pro širokou veřejnost i ve firmách a speciální zážitkový kurz „na den floristkou“.

 

Naše poslání:

Chceme šířit myšlenku květinové tvorby inspirované přírodou, v celé její rozmanitosti, divokosti a přirozenosti. Rozvíjet naší květinovou školu na vyšší úrovni, než je v naší zemi obvyklé. Předávat naše dlouholeté znalosti, zkušenosti a dovednosti. Nabízet kvalitní české produkty.

Lucie / vaše floristka, výtvarnice & lektorka