„Květiny jsou mojí vášní. Ze střípků království Matky přírody skládám lidskému oku lahodící kompozici, jež pohladí po duši a vykouzlí sladký úsměv na tváři…

Nikdy jsem nenašla odvahu ani pomyslet na vlastní floristickou kariéru. Byla jsem příliš zatížená myšlenkou, že musím pracovat v oboru, kde jsou peníze. A tak se mým denním chlebem stal tvrdý byznys, později manažerská činnost pro podniky druhých. A jednoho dne, po mnoha letech vyčerpávající práce, se to stalo. Ucho se konečně utrhlo.

Už jsem nebyla schopná ani ochotná pracovat pro druhé. Přestalo mi to dávat smysl. Nechtěla jsem už stavět jen sny ostatních. Chtěla jsem začít žít svůj vlastní sen. V tu dobu jsem byla hodně času o samotě, začala jsem více fotit a také malovat obrazy. Emoce chtěly ven.

Postupem času jsem začala mít zase potřebu vyjít mezi lidi a žít naplno. Definitivně jsem odložila kostýmek a podpatky a začala zjišťovat, kdo vlastně jsem a co chci. Bylo to bolestivé, ale velmi přínosné a svým způsobem krásné období.

Moje fotografie a obrazy byly na několika výstavách a mé květiny dělaly radost všem okolo. Rozhodla jsem se proto, že potřebuji nějaké krásné místo, kde budu moci tvořit a ukazovat svá díla světu. Kde to budu opravdu já. A takové jsem našla.

Otevřela jsem vlastní ryze přírodní nekonvenční floristický ateliér. Chtěla jsem vytvořit místo, kde zapomenete na všední starosti a ocitnete se v jiném světě – v rozkvetlém kousku přírody uprostřed města. Inspirující prostor, kde tvořím a kde také svou výtvarnou, řemeslnou i floristickou tvorbu ukazuji světu.

Největší radost přišla v okamžiku, kdy jsem si naplno uvědomila, že všechno, co dělám a tvořím, vychází opravdu z mého srdce. Žádná nařízení, cizí pravidla ani limity. Jen moje fantazie, cit a um. Naprostá tvůrčí svoboda a volnost. Je to báječný pocit.

Abych tento pocit mohla přiblížit i vám, pořádám pro vás květinové kurzy, kde své zkušenosti, znalosti a dovednosti předávám dál svým osobitým způsobem. Najdete v nich nejen témata pro začátečníky a nadšence, ale především (i soukromou) výuku pro pokročilejší a nadšence s vyššími ambicemi ve floristice a vlastní tvorbě. Pro opravdové nadšence mám jedinečný relaxační zážitkový celodenní kurz: Na den floristkou a navazující Intenzivní floristický kurz: Za týden floristkou.

Naše hodnoty:

1. Tvoříme z čerstvých nebo sušených květin

2. Používáme ryze přírodní materiály

3. Šetříme přírodu – třídíme odpad a neplýtváme materiálem

4. Naše tašky a obaly jsou výhradně přírodní a papírové

5. Vytváříme pro vás příjemnou domácí atmosféru s útulným posezením

6. Spolupracujeme především s českými výrobci a dodavateli

7. Tvoříme v souladu s přírodou a jejími cykly – klademe důraz na sezónnost

8. Vždy vám ochotně poradíme – nevíme sice vše, ale umíme to zjistit

 

Naše poslání:

Chceme šířit myšlenku květinové tvorby inspirované přírodou, v celé její rozmanitosti, divokosti a přirozenosti. Rozvíjet naší květinovou školu na vyšší úrovni, než je v naší zemi obvyklé. Předávat naše dlouholeté znalosti, zkušenosti a dovednosti. Nabízet kvalitní české produkty.

Lucie / vaše floristka, výtvarnice & lektorka
Martin Henych

Krásné aramžmá. Alá Metamorphosis. Velká paráda.

Martin Henych
Zina Marušáková

Smysluplný a podnětný workshop.

Zina Marušáková
Lucie Balcarová

Skvela komunikace! Lucka je naprosto skvělá,příjemná a Moc šikovná,vkládá do svých výtvorů všechno. Kytice má napadité,originální a hlavně nádherne. Od Lucky jsem měla kytici na svatbu byla nádherná a sklidila ohromný úspěch! Ještě jednou moc děkuji!!!! 

Katka Vorlická

Skutečně osobité a netuctové květinářství! Představovalo pro mě zážitek podobný návštěvě malé umělecké galerie.Vše je sladěné do posledního detailu a krom čerstvých květin se tu může člověk pokochat i keramikou, obrazy, fotkami či autorskými výrobky všeho druhu (z dílny paní majitelky samotné nebo českých tvůrců). V rámci kurzu „na den floristkou“ jsem zde strávila celý den a mohu říct, že v porovnání s konkurenčními kurzy pro hobby floristy pro mě byl tento první se skutečně osobním přístupem a „lidským rozměrem“. Velmi sympatický mi byl celý koncept květinářství i myšlenkový přesah. Milá lektorka Lucie vyšla vstříc mým potřebám, a tak kurz zcela naplnil očekávání. Měla jsem možnost nahlédnout do toho, jak probíhá všední den v květinářství, dívat se pod ruce odborníka, vyzkoušet si různé techniky (sesazovaná nádoba, vypichovaný věnec ze živých květin, vázaná kytice) a klást zvídavé dotazy. S radostí se vrátím. Vřele doporučuji zájemcům jak o kurz, tak o originální vazbu.

Katka Vorlická
Theresa Anna Kjellberg

Děkuji za úžasný a inspirativní den! V příjemném prostředí plném květin jsem se naučila různé formy dekorování a aranžmá. Domů jsem si odnesla bohatou vlastnoručně uvázanou kytici z květin dle mého výběru a jarní věnec, který jsem také sama navrhla a vytvořila. Díky moc Lucii, že mě celým dnem provázela, jsem nadšená. Mohu jen doporučit!

Michaela Barešová

Originalni, nadherne nejen kytice..a hlavne velmi mila a kreativni pani majitelka!Doporucuji!

Michaela Barešová
Jana Kacsenyakova

Skutečně osobité, moc se mi to líbilo. Doporučuji.

Jana Kacsenyakova
Klára Toušková

V Květinovém Ateliéru 26 jsem se zúčastnila skupinového květinového kurzu, kde nám bylo v příjemném prostředí vysvětleno velmi milou floristkou jak se ke květinám chovat a jak správně uvázat kytici. Kurz mohu jen doporučit a věřte, že pokud se pro účast na něm rozhodnete, nebudete litovat a užijete si příjemně strávené chvíle s pozitivním člověkem, který je kreativní a profesionální. 🙂

Klára Toušková
Simona Smejkalová

Dobrý den Lucko, byla jsem s kurzem velmi nadšená, věnovala jste nám hodně času a měla trpělivost ukazovat stále dokola, jak se správně kytičky na sebe kladou. Dala jste nám i hodně typů, jak se správně o kytky starat a také cenné rady k dekorování sušených květin. Váš kurz určitě ráda doporučím mým známým, bylo užasné, že jsme byly v malé skupině a tím měly dostatek prostoru na dotazy a opětovné zkoušení správného vázání květin.

Simona Smejkalová
Martina Černá

Čas, který jsem požila u Vás v ateliéru byl pro mně velice krásný a už dlouho  jsem neprožila takové milé chvíle v ryze ženské atmosféře. Hned jak jsem večer od vás přijela domů, tak jsem ještě vlítla na zahradu a ostříhala jsem na té vyprahlé poušti kdejaký plavel a svázala ho do kytice a poslala foto svým známým a kamarádkám společně s kyticí od vás... reakce byly úžasné a já se dmula pýchou 🙂 od té doby jsem uvázala ještě několik kytic a musím říci, že jimi rozdávám okolí radost... samozřejmě do profesionální vazby to má daleko, ale i ty amatérské chyby mají svůj půvab. Od doby kdy jsem byla u Vás na kurzu, daleko více pozoruji a vnímám okolí a přemýšlím, co by se dalo svázat 🙂 Váš kurz ve mně zanechal báječný pocit a díky němu nyní přináším sobě i svému okolí do života více krásy a radosti.

Martina Černá