„Květiny jsou mojí vášní. Ze střípků království Matky přírody skládám lidskému oku lahodící kompozici, jež pohladí po duši a vykouzlí sladký úsměv na tváři…

Jsem Lucie a žiju v lese. Miluju přírodu a hluboce souzním s myšlenkou wabi sabi. Snoubí v sobě totiž krásu pomíjivosti, jednoduchosti, skromnosti, nedokonalosti, nedokončenosti, asymetrie a neobvyklosti… Ráda se učím, zkouším, objevuju. Miluju starožitnosti, opuštěná místa a oživování starých věcí. Celý život fotím, zachycuji střípky světa kolem sebe, vyrábím keramiku a maluju obrazy.

Chtěla jsem vytvořit místo, kde zapomenete na všední starosti a ocitnete se v jiném světě – v rozkvetlém kousku přírody uprostřed města. A tak vznikl můj přírodní Atelier 26. Inspirující prostor, kde tvořím a kde také svou výtvarnou, řemeslnou i floristickou tvorbu ukazuji světu.

Vedla k němu dlouhá cesta, na které jsem nasbírala zkušenosti z mnoha oborů a které nyní mohu plně uplatnit v tomto mém vlastním „uměleckém projektu“. Jsem šťastná, že mohu každý den dělat to, co mně baví a naplňuje a ráda se o tuto radost podělím i s vámi – ať už přijdete jen tak na návštěvu, na skvělou kávu, vychutnat si atmosféru mého ateliéru nebo na mých kurzech, na kterých vám předám i nějaký ten kousek svého umu.

Těším se na setkání nad šálkem skvělé kávy.

Poslání:

Chceme šířit myšlenku květinové tvorby inspirované přírodou, v celé její rozmanitosti, divokosti a přirozenosti. Nabízet kvalitní ručně vyráběné produkty – dřevo, kov, keramiku, sklo, proutí a další umělecké a řemeslné předměty. Rozvíjet naší květinovou školu a předávat tak naše dlouholeté znalosti, zkušenosti a dovednosti.

Hodnoty:

  • Tvoříme z čerstvých nebo sušených květin
  • Používáme ryze přírodní materiály
  • Šetříme přírodu – třídíme odpad a neplýtváme materiálem
  • Naše tašky a obaly jsou výhradně papírové
  • Vytváříme pro vás příjemnou domácí atmosféru s útulným posezením
  • Spolupracujeme přímo s řemeslníky a umělci
  • Tvoříme v souladu s přírodou a jejími cykly – klademe důraz na sezónnost
  • Vždy vám ochotně poradíme – nevíme sice vše, ale umíme to zjistit
shop counter atelier26